Sponsorluklar

International Conference on Energy and Automotive Technologies (ICAT) Konferansları

OTAM A.Ş. olarak otomotiv teknolojileri ile ilgili geçmişten geleceğe tüm gelişmelerin ve çalışmaların tartışıldığı ICAT konferanslarına 2010 2012 ve 2014 yıllarında gerçekleşen konferanslarda olduğu gibi 2014 yılında gerçekleşecek konferans için de desteğimizi sürdürmekteyiz.

OTEKON 2014

Otomotiv ve ilgili sektörlerde en son teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları paylaşmak için düzenlenen OTEKON kongrelerinin yedincisi olan OTEKON 2014 kongresi için OTAM A.Ş. olarak desteklerimizi sunmaktayız.

İTÜ Çekirdek Projesi

OTAM A.Ş. olarak İTÜ Çekirdek Projesi ile genç girişimcileri desteklemekteyiz.</p> <p>İTÜ Çekirdek Projesi, 'sosyal sorumluluk' anlayışı ile genç girişimcilere yönelik olarak hazırlanmıştır. Çalışmalarını 'Merkez, Kamp ve Yarışma' olarak 3 ana dalda toplayan proje de genç girişimcilere fikir üretme ortamı için 'Merkez' temin edilmekte, üretilen fikrin projeye dönüştürülmesinde gerekli eğitim için 'Kamp' süresi sunulmakta ve hazırlanan projelerin hayata geçirilmesinde gerekli finansal destek için girişimciler arasında 'Yarışma' gerçekleştirilmektedir.

İTÜ Güneş Arabası Ekibi (İTÜ-GAE)

OTAM A.Ş. olarak İTÜ Güneş Arabası Ekibi'nin 2004'ten itibaren başlamış olduğu ARIBA tasarım ve üretimine destek olmaktayız.</p> <p>İTÜ Güneş Arabası Ekibi (İTÜ-GAE), 2004 yılında İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından kurulmuş olup 2004'ten günümüze kadar 'ARIBA' ismiyle 5 araba üretilmiştir.</p> <p>
 • ARIBA I

  İTÜ Güneş arabası Ekibi'nin ilk aracıdır. 2004 senesinde başlanan tasarım çalışmaları 2005 senesinde tamamlanmış ve ARIBA I üretilmiştir. Tubitak Formula-G 2006'a katılan ARIBA I göstermiş olduğu performans ile birinci olmuştur.

 • ARIBA II

  Tubitak Formula-G yarışlarında 1. liğin yanı sıra 2. liği de elde etmek için tasarlanıp üretilmiştir. Yarış sonunda ARIBA I ve ARIBA II yarışta 1. ve 2. olmuştur.

 • ARIBA III (ITURA)

  Ankara'da yapılan Formula G 2007 yarışında birinci olmuştur. Aynı yarışta ARIBA II' de ikinci sırada yerini almıştır.

 • ARIBA IV

  uluslararası platformda World Chalange'a yönelik tasarlanıp üretilmiştir. ARIBA IV ile iTÜ-GAE ekibi, yarıştığı ilk uluslararası yarışta 'The Best NewCommer Award' almayı başarmıştır.

 • ARIBA V

  World Solar Cahallange 2011 için tasarlanmış ancak yarışa katılamamıştır. Katılmış olduğu Tubitak Formula-G yarışında araçların mühendislik ve teknik kapasitelerini ölçen ödül olan 'En İyi Mühendislik Tasarımı' ödülüne layık görülmüştür.

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?