Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

İTALYA, OTAM DEDİ!

Dünyaca ünlü İtalyan traktör, hasat makinesi ve dizel motor firması test süreçlerini OTAM’a (Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi) emanet etti. 500 kg ağırlığında ve 77 beygir gücündeki ağır vasıta motorunun tip onay testleri OTAM laboratuvarlarında gerçekleştirildi.

İtalyan firma SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A tarafından tasarlanan 500 kg ağırlığında ve 77 beygir gücündeki ağır vasıta motorunun, tip onay ve motor testleri Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM) laboratuvarlarında gerçekleştirildi. İtalya’dan gelen teknik ekip ve OTAM mühendislerinin gözetiminde ağır vasıta motorunun, motor gücü ve duman testleri yapıldı.

Gruppo: “Test süreçlerine hakimiyeti sebebiyle OTAM’ı tercih ettik”

OTAM ile gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili konuşan SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Şirket Yetkilisi Mr. Giuliano Gruppo, “Bugüne kadar birçok önemli testi başarılı bir şekilde gerçekleştiren OTAM’ı test süreçlerine hakimiyeti ve ekibinin üstün teknik bilgisi sebebiyle tercih ettik. Kendi teknik ekibimiz ve OTAM’ın mühendisleri bir araya gelerek ağır vasıta motorunun, motor tip onay testlerini yaptılar. OTAM’a bu süreçte gösterdiği müşteri odaklı yaklaşımı ve sunduğu çözüm için teşekkür ediyoruz” dedi.

Özcan: “Dijitalleşme ile test süreçlerimizi hızlandırdık”

Konuyla ilgili konuşan OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, “OTAM olarak, üretim öncesi Ar-Ge, test ve sertifikasyon çalışmalarına yönelik testler gerçekleştiriyoruz. Yakın zamanda test süreçlerimizi hızlandıracak birçok önemli adım attık. Üç vardiyalı hizmet vermemizin yanında, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Artırılmış Gerçeklik Platformu ve Uzaktan Yönetim Uygulamaları ile hem müşterilerimizin hem de evden çalışmalarına devam eden iş arkadaşlarımızın OTAM’a gelmeden de işlerini kolaylıkla yürütebilmelerine olanak sağlıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ve alanında yetkin kadromuz ile pandeminin test süreçlerimizi yavaşlatmasını engelleyip aksine hız kazandırıyoruz” dedi.

Pandemiye Rağmen Ciroda %55 artış

Özcan, “Bu sayede sadece yurt içinden değil Avrupa’dan da test talepleri alıyoruz. İtalya test hizmeti verdiğimiz ülkelerden birisi. Yurt dışından aldığımız işlerle birlikte, ağustos sonu itibari ile geçen senenin aynı dönemine göre ciromuzu yüzde 55 artırmış durumdayız. Test çalışmalarında bizi tercih eden İtalyan firma yöneticilerine ve testleri başarıyla yürüten yetkin kadromuza teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

OTAM Hakkında

Faaliyetlerini İTÜ Ayazağa yerleşkesinde gerçekleştiren Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM), Emisyon Laboratuvarı ve Mekanik Laboratuvarları’nda; araç ve güç aktarma organları, titreşim ve akustik, dayanım ve ömür testlerinin yanında,; elektrikli ve hibrit araçlar, bağlantılı-otonom araçlar, batarya yönetim ve şarj sistemleri geliştirilmesi, taşıt elektrikli motoru geliştirme ve aracın gerçek yol koşullarına en yakın şartlarda simülasyon tabanlı test gibi alanlarda da mühendislik çözümleri sunuyor. OTAM, İTÜ Vakfı şirketidir.

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?