Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

İTÜ OTAM 8 Bin 500’üncü Tesitini de Başarıyla Tamamladı

İTÜ OTAM’dan Test rekoru

Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM) 8 bin 500’üncü testini başarıyla tamamladı. İTÜ OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan “8 bin 500’üncü testi geliştirmesi Ford Otosan mühendislerince yapılan Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirdik. Halen Renault, Ford, Honda, BMC Power, TÜMOSAN, AVL, FEV gibi onlarca otomotiv, savunma sanayi firmasına testler yapıyoruz” dedi.

Otomotiv sektörünün küresel pazarlardaki rekabet gücünü artırmak amacıyla çalışmalar yürüten İTÜ Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (İTÜ OTAM), kuruluşunun 17’inci senesinde, 2020 Nisan sonu itibariyle 8 bin 500’üncü testini başarıyla gerçekleştirdi. Konuyla ilgili konuşan İTÜ OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan, “Koronavirüs sürecinde Artırılmış Gerçeklik Platformu ve Uzaktan Yönetim Uygulamaları ile çalışmalarımızı uzaktan da hız kesmeden sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu dijital dönüşüm sayesinde test yapmaya devam ediyoruz. 2020 Nisan ayı itibariyle 8 bin 500’üncü testimizi de başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz Elde ettiğimiz bu sayının yüzde 15’ini son bir yıl içerisinde gerçekleştirdik” dedi.
Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirildi
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özcan, “OTAM olarak geçtiğimiz sene üç vardiya sistemine geçiş yaptık. Bu çalışma sistemine geçişimiz doğal olarak gerçekleşen test sayısını da artırdı. Halen Renault, Ford, Honda, BMC Power, TÜMOSAN gibi onlarca otomotiv, savunma sanayi firmasına testler yapıyoruz. 8 bin 500’üncü testi,geliştirmesi Ford Otosan mühendislerince yapılan Ford’un Courier modelinin AR-GE çalışmaları kapsamında gerçekleştirdik. Bu test gibi, OTAM olarak, firmalarımızın küresel pazarlardaki rekabet gücünü artırmak amacıyla üretim öncesi Ar-Ge, test ve sertifikasyon çalışmalarına yönelik testler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca elektrikli araçlar kapsamında enerji tüketimi ve menzil ölçümüne yönelik testler de yapıyoruz” diye konuştu.

İTÜ OTAM Hakkında
Faaliyetlerini İTÜ Ayazağa yerleşkesinde gerçekleştiren İTÜ Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi (OTAM), Emisyon Laboratuvarı ve Mekanik Laboratuvarları’nda; araç ve güç aktarma organları, titreşim ve akustik, dayanım ve ömür testlerinin yanında,; elektrikli ve hibrit araçlar, bağlantılı-otonom araçlar, batarya yönetim ve şarj sistemleri geliştirilmesi, taşıt elektrikli motoru geliştirme ve aracın gerçek yol koşullarına en yakın şartlarda simülasyon tabanlı test gibi alanlarda da mühendislik çözümleri sunuyor. İTÜ OTAM, İTÜ Vakfı şirketidir.

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?